Wycieczki po Suwalszczyźnie

Prawdziwy, magiczny zakątek Polski poznacie podczas wycieczki po Suwalszczyźnie. Niepowtarzalne formy krajobrazu, nietuzinkowe formy ukształtowania terenu, „zapomniane” zabytki, cisza, atmosfera – to coś co warto zobaczyć, przeżyć i doświadczyć.

Studzieniczna – Przewięź – Sejny – Wigry – Jeleniewo – Cisowa Góra – Smolniki – Stańczyki

Wyjazdy z Augustowa.

W PROGRAMIE WYCIECZKI PO SUWALSZCZYŹNIE:

Studzieniczna – miejsce kultu religijnego, drewniany Kościół p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej, drewniana dzwonnica, na półwyspie murowana neorenesansowa Kaplica Matki Boskiej, oraz pomnik Jana Pawła II postawiony na pamiątkę wizyty papieża w Studzienicznej. Kult Matki Bożej na wyspie w Studzienicznej sięga połowy XVIII wieku.
Przejazd do Sejn – zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Sejneńskiej, jednego z najstarszych zabytków na Suwalszczyźnie. Niegdyś był to kompleks klasztorny Dominikanów.
Wigry – Zespół Klasztorny Kamedułów, położony na naturalnym wzgórzu na półwyspie oblanym wodami jeziora Wigry,  należy do najcenniejszych zabytków Suwalszczyzny. Miejsce położenia tego obiektu jest wyjątkowe i malowniczo prezentuje się wśród przyrody Wigierskiego Parku Narodowego.
Jezioro Hańcza.
Smolniki – punkt widokowy „U Pana Tadeusza” o wysokości ok. 225 metrów znajdujący się na skraju wsi. Z miejsca tego widać północno-wschodnią część Suwalskiego Parku Krajobrazowego, jeziora Kojle i Perty oraz Purwin. W oddali zobaczyć można góry: Jesionową, Cisową i Krzemieniuchę. Unikalny krajobraz został wykorzystany przy realizacji filmów: „Dolina Issy” Tadeusza Konwickiego i „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy.
Stańczyki – największe mosty w Polsce. Najlepsze miejsce do skoków na linach. Bungy.

Cena 140,00 zł /os. obejmuje:
– Przejazd busem bądź autokarem klasy turystycznej
– Opieka licencjonowanego pilota – przewodnika
– Ubezpieczenie NNW i KL

Cena nie obejmuje biletów wstępów około 15,00 zł/os.

Informacje praktyczne : Proszę nałożyć wygodne obuwie. Będziemy musieli podejść na szczyt Cisowej Góry i pokonać wiele schodków wchodząc na wiadukty w Stańczykach.

Biuro zastrzega prawo do odwołania, bądź zmiany terminu wycieczki ze względu na zbyt małą ilość osób chętnych.