Ryga, Talin, Helsinki (4 dni)

RUNDALE – RYGA – TALLIN – HELSINKI – SZAWLE

I dzień
Godz. 6:00 wyjazd z Augustowa, 6:30 z Suwałk. Przekroczenie granicy polsko-litewskiej w Budzisku (możliwość wymiany pieniędzy). Przejazd na Łotwę. Przyjazd do Rundale, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie barokowego pałacu zwanego Małym Wersalem.
Przejazd do Rygi i zwiedzanie miasta, m.in.: wycieczka po Starówce – Zamek Kawalerów Mieczowych z lat 1330-1353, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek „Trzej Bracia”, katedra Domska, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, ratusz, pałac Prezydenta, Sejm, Parlament, Brama Szwedzka, Brama Prochowa, Mury Obronne, Pomnik Wolności, kościoły: św. Piotra, św. Jana, św. Jakuba.
Zakwaterowanie w hotelu – pokoje 2,3-osobowe, obiadokolacja, nocleg.

II dzień
Śniadanie, wyjazd do Tallina, w trakcie przejazdu 1-godzinny odpoczynek nad morzem.
Spotkanie z przewodnikiem w Tallinie i zwiedzanie miasta m.in.: Dolne i Górne Stare Miasto – mury obronne, cerkiew Aleksandra Newskiego, kompleks średniowiecznych uliczek, dwie średniowieczne wieże „Długi Herman” i „Gruba Małgorzata”, Ratusz Miejski, Wielka Gildia Kupiecka, kościół św. Ducha, średniowieczne więzienie, Wielki Zamek i Mały Zamek na Górze Katedralnej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

III dzień
Śniadanie lub suchy prowiant na drogę; wyjazd do portu. Przepłynięcie promem do Helsinek, zwiedzanie z przewodnikiem, w programie m.in.: Plac Senacki z budynkiem Senatu z 1822 r. z katedrą luterańską i pomnikiem Aleksandra II, Pałac Prezydencki, sobór Uspieński, dom szwedzkiego kupca Sederholma.  Obiadokolacja w Helsinkach. Wypłynięcie z Helsinek – powrót do Tallina.  Nocleg w Tallinie.

IV dzień
Śniadanie. Przejazd do Szawli (Litwa) – zwiedzanie Góry Krzyży, miejsca kultu religijnego na Litwie, którego początki sięgają II poł. XIV w.; w 1993 r. modlił się tutaj Papież Jan Paweł II. Wyjazd w drogę powrotną do Polski, po trasie krótkie postoje na odpoczynek.
Ok. godz. 22:00-23:00 przyjazd do Polski, rozwiązanie wycieczki.

Podany program jest programem ramowym. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.