Sankt Petersburg samolotem 5 dni

Wyjazdy dla grup zorganizowanych.

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie w nowym terminalu 2 godziny przed wylotem samolotem rejsowym. Wylot do Petersburga. Przylot. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na miejsce spotkania z przewodnikiem. Zwiedzanie St. Petersburga, m.in.: cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac Sztuki, pomnik Puszkina. Obiadokolacja. Dla chętnych program (fakultatywnie) – wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe, oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem lub wódką. Powrót do hotelu. Nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Peterhofu – letniej rezydencji Piotra I – jednego z najwspanialszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie. Zwiedzanie Parku Dolnego – „Rosyjskiego Wersalu” z malowniczymi ogrodami oraz baśniowej urody fontannami i kaskadami. Przejazd do Carskiego Sioła – unikatowego zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Czas na odpoczynek w carskim ogrodzie. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja. Nocna wycieczka „Zwodzone mosty Petersburga” – wywierający ogromne wrażenie widok otwieranych mostów przez Newę. Słynna panorama otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Pietropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga. Powrót do hotelu. Nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: Pałacu Zimowego z jednym z największych muzeów świata Ermitażem; krążownik Aurora – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza), z którego złotej kopuły roztacza się najpiękniejsza panorama miasta, Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego (z zewnątrz), Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów), Sobór św. Mikołaja. Czas wolny. Po południu rejs stateczkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga (fakultatywnie). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do kraju. Przylot do Warszawy.

Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Uwaga: niektóre terminy podczas zwiedzania mogą być łączone z grupami autokarowymi.

DOPŁATY:
Dopłata do pokoju 1-os.: 500 zł
Dopłata do udziału w wieczorku folklorystycznym: 150 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
– przelot samolotem rejsowym
– transfery: lotnisko-hotel-lotnisko
– transport na wycieczki (objazdowa po mieście i całodniowa do Peterhofu i Carskiego Sioła)
– 4 noclegi w hotelu*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
– 4 śniadania i 4 obiadokolacje
– program turystyczny
– opiekę polskojęzycznego rezydenta w Sankt Petersburgu
– ubezpieczenie

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:
– kosztu wizy rosyjskiej 320 zł – obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki
– opłat lotniskowych i paliwowych: 300 zł – obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników oraz biletów komunikacji miejskiej ok. 130 EUR
– rejsu statkiem po rzekach i kanałach Petersburga ok. 15 EUR
– nocnej wycieczki „Zwodzone mosty Petersburga” 15 EUR

WIZY:
30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru)
2) zdjęciem (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl – wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometrycznym – twarz na wprost, kolorowym, na białym tle, nie starszym, niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.