Sankt Petersburg i kraje nadbałtyckie 8 dni

Wyjazdy dla grup zorganizowanych.

Trasa zagraniczna: Ryga (1) – Tallin (1) – prom(1) -Helsinki – Peterhof – Sankt Petersburg (3) – Carskie Sioło – Psków – Łotwa (1) -Wilno

1.DZIEŃ
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do Rygi, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Rygi z przewodnikiem m.in.: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska. Przejazd do Tallina. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Tallina z przewodnikiem m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, 2 średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, ratusz miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych. Po południu zaokrętowanie na prom do Helsinek. Zakwaterowanie w kajutach, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie na promie. Zejście z promu.Zwiedzanie miasta z pilotem, m.in.: kościół w skale, katedra protestancka, Plac Senacki, sobór Uspieński, pomniki: Jana Sibeliusa i Aleksandra II. Przejazd do St. Petersburga. Spotkanie z przewodnikiem i wyjazd do Peterhofu – letniej rezydencji Piotra I. Zwiedzanie Parku Dolnego z fontannami i kaskadami. Powrót do St. Petersburga, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na miejsce spotkania z przewodnikiem. Wyjazd do Carskiego Sioła (25 km na południe od miasta). Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Powrót do St. Petersburga, który był ukochanym dzieckiem Piotra I, zwiedzanie m.in.: cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac Sztuki, pomnik Puszkina. Obiadokolacja. Wieczór folklorystyczny dla chętnych (fakultatywnie). Nocleg.
6.DZIEŃ
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: Pałacu Zimowego z jednym z największych muzeów świata Ermitażem; krążownik Aurora – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza), z którego złotej kopuły roztacza się najpiękniejsza panorama miasta, Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego (z zewnątrz), Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów), Sobór św. Mikołaja. Po południu rejs stateczkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga (fakultatywnie). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas na zakupy. Przejazd na nocleg tranzytowy na Łotwę. Po trasie postój w Pskowie, w którym zobaczymy m.in. Kreml oraz cerkiew św. Trójcy. Obiadokolacja. Przekroczenie granicy. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Wilna. Zwiedzanie Wilna, m.in.: Stare Miasto (Ostra Brama, kościół św. Teresy, Plac Ratuszowy i Katedralny, kościół św. Anny, pomnik Mickiewicza, budynek Uniwersytetu Wileńskiego), cmentarz na Rossie. Po południu wyjazd do Polski. Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych, powrót do poszczególnych miejscowości.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DOPŁATY I ZNIŻKI:
Dopłata do pokoju 1-os.: 600 zł
Dopłata do udziału w wieczorze folklorystycznym: 150 zł
Zniżka dla dziecka do 12 lat na dostawce, jako trzecia osoba w pokoju 2-os.: 200 zł

CENA ZAWIERA:
– przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc)
– przeprawę promem Tallin-Helsinki
– 1 nocleg na promie Tallin-Helsinki w kajutach wewnętrznych 2-osobowych z łazienkami
– 6 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienkami
– 7 śniadań i 7 obiadokolacji
– program turystyczny
– opiekę pilota
– ubezpieczenie

CENA NIE ZAWIERA:
– kosztu wizy rosyjskiej 320 zł – obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz kosztów lokalnych przewodników – ok. 135 EUR
– rejsu statkiem po rzekach i kanałach Petersburga – ok. 15 EUR

WIZY:
30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru),
2) zdjęcie (zgodnym z wymogami Ambasady Federeacji Rosyjskiej dostępymi na stronie www.rusemb.pl – wymiary 3,5 x 4,5 cm, biometrycznym – twarz na wprost, kolorowym, na białym tle, nie starszym niż 6 miesięcy),
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.