Sankt Petersburg 6 dni

Wyjazdy dla grup zorganizowanych.

Trasa zagraniczna: Łotwa (1) – St. Petersburg (3) – Carskie Sioło – Peterhof

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy w Łotwie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
2. DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Sankt Petersburga. Przekroczenie granicy łotewsko-rosyjskiej.  Przejazd przez Rosję. Po trasie postój w Pskowie, w którym zobaczymy m.in. Kreml oraz cerkiew św. Trójcy. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu w Sankt Petersburgu, zakwaterowanie i nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Peterhofu – letniej rezydencji Piotra I –  jednego z najwspanialszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie. Zwiedzanie Parku Dolnego – „Rosyjskiego Wersalu” z malowniczymi ogrodami oraz baśniowej urody  fontannami i kaskadami. Przejazd do Carskiego Sioła – unikatowego zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z  Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Czas na odpoczynek w carskim ogrodzie. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja. Wieczorem rejs stateczkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga (fakultatywnie).  Powrót do hotelu. Nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie miasta, m.in.: Pałacu Zimowego z jednym z największych na świecie artystycznych i kulturalno-historycznych muzeów Ermitażem, krążownik Aurora – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza) – unikalny pomnik architektury. Kopuła katedry – jedna z największych na całym świecie, z jej kolumnady otwiera się malowniczy widok na miasto. Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego (z zewnątrz), Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów), Sobór św. Mikołaja. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Dla chętnych program (fakultatywnie) – wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe, oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem i wódką. Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Sankt Petersburga komunikacją miejską, m.in.: cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac Sztuki, pomnik Puszkina. W godzinach popołudniowych wyjazd do kraju. Nocny przejazd przez Rosję, Łotwę w kierunku Litwy.
6. DZIEŃ
Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych. Powrót do poszczególnych miejscowości.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DOPŁATY I ZNIŻKI:
Dopłata do pokoju 1-os.: 400 zł
Dopłata do udziału w wieczorku folklorystycznym: 130 zł

Zniżka dla dziecka do 12 lat na dostawce w pokoju 2-os.: 150 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
– przejazd autokarem (klimatyzacja, video, barek , wc)
– 4 noclegi w hotelach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
– 4 śniadania i 4 obiadokolacje
– program turystyczny
– opiekę pilota
– ubezpieczenie

CENA NIE OBEJMUJE:
– kosztu wizy rosyjskiej 320 zł – obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników oraz biletów komunikacji miejskiej ok. 95 EUR
– rejsu statkiem po rzekach i kanałach Petersburga ok. 15 EUR
WIZY:
30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru)
2) zdjęciem (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl – wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometrycznym – twarz na wprost, kolorowym, na białym tle, nie starszym, niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.