Rosja 10 dni

Wyjazdy dla grup zorganizowanych.

Trasa zagraniczna: Łotwa (1) – Psków – St. Petersburg (3) – Carskie Sioło – Nowogród Wielki (1) – Moskwa (2) – Łotwa (1) – Wilno

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju.Przejazd na nocleg tranzytowy w Łotwie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
2. DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Sankt Petersburga. Przekroczenie granicy łotewsko-rosyjskiej. Przejazd przez Rosję. Po trasie postój w Pskowie, w którym zobaczymy m.in. Kreml oraz cerkiew św. Trójcy. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu w Sankt Petersburgu, zakwaterowanie, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na miejsce spotkania  z przewodnikiem. Wyjazd do Peterhofu – letniej rezydencji Piotra I. Zwiedzanie Parku Dolnego z  fontannami i kaskadami. Przejazd do Carskiego Sioła (25 km na południe od miasta). Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z  Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową.  Powrót  do St. Petersburga, który był ukochanym dzieckiem Piotra I. Objazdowa wycieczka po mieście,  m.in.: cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac Sztuki, pomnik Puszkina. Obiadokolacja. Dla chętnych program (fakultatywnie) – wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem lub wódką. Nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: Pałacu Zimowego z jednym z największych muzeów świata Ermitażem; krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza), Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów). Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Nowogrodu Wielkiego, gdzie zaczęła się historia państwa rosyjskiego. Miasto-muzeum bogate w dawną architekturę z XI-XVII wieku, m.in.: stary Kreml (na liście dziedzictwa światowego UNESCO) i sobór św. Sofii. Zwiedzanie skansenu, gdzie zachowały się  drewniane budowle, izby mieszkalne, cerkwie i kaplice z XVII-XIX stulecia. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do Moskwy. Przejazd autokarem przez biznesowe dzielnice Moskwy oraz nowoczesne centrum wielkiej rosyjskiej metropolii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Wycieczka objazdowa po Moskwie: plac widokowy na Worobiowych Górach z których można podziwiać budynki Uniwersytetu Moskiewskiego i całą panoramę miasta. Plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz Soboru Kazańskiego, Soboru Wasyla Błogosławionego, muzeum Historyczne, Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), mauzoleum Lenina. Przejazd wybrzeżem Sofijskim – panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy. Zwiedzanie największej świątyni prawosławnej – Cerkwi Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania miasta z przejazdem metrem. Kreml z Soborami, Zbrojownią z kolekcją koron carskich, jajek Faberze i tronów carskich, armatą Car–Działem i największym na świecie dzwonem Car–Dzwonem. Galeria Trietiakowska – największy i zarazem najbardziej znaczący zbiór sztuki rosyjskiej, zwiedzania najokazalszych stacji metra Moskiewskiego, spacer słynnym Arbatem. Rejs stateczkiem po rzece Moskwa (fakultatywnie). Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
9. DZIEŃ
Śniadanie. Pożegnanie ze stolicą Rosji. Przejazd na nocleg tranzytowy na Łotwie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
10. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do stolicy Litwy.  Zwiedzanie Wilna, m.in.: stare miasto (Ostra Brama, kościół św. Teresy, Plac Ratuszowy i Katedralny, kościół św. Anny, pomnik Mickiewicza, budynek Uniwersytetu Wileńskiego), kościół św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie. Po południu wyjazd do Polski. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych, powrót do poszczególnych miejscowości.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DOPŁATY I ZNIŻKI:
Dopłata do pokoju 1-os.: 700 zł
Dopłata do udziału w wieczorku folklorystycznym: 150 zł
Zniżka dla dziecka do 12 lat na dostawce w pokoju 2-os.: 200 zł

CENA ZAWIERA:
– przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek , wc)
– 9 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienkami
– 9 śniadań i 9 obiadokolacji
– program turystyczny
– opiekę pilota
– ubezpieczenie

CENA NIE ZAWIERA:
– kosztu wizy rosyjskiej 320 zł – obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników oraz biletów komunikacji miejskiej ok. 145 EUR
– rejsu statkiem po rzekach i kanałach Petersburga ok. 15 EUR

WIZY:
30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru)
2) zdjęciem (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl – wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometrycznym – twarz na wprost, kolorowym, na białym tle, nie starszym, niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.